VDU vizitas Kinijoje: du susitarimai ir prisistatymas ICI susirinkime

Apsilankymo Kinijoje metu rugsėjį Vytauto Didžiojo universiteto delegacija pasirašė susitarimus su ZGC Tianhe technologijų perdavimo centru ir Kinijos žemės ūkio universitetu bei pristatė VDU paslaugas ir technologijas metiniame nevyriausybinės organizacijos „International Co-incubation“ (ICI) susirinkime.

Pasirašant susitarimus VDU atstovavo Gamtos mokslų fakulteto dekanas prof. Saulius Mickevičius, Mokslo ir inovacijų departamento Žinių ir technologijų perdavimo centro vadovas Edvinas Samys ir mokslo paslaugų vadybininkė Milda Žaliauskaitė.

Sutartis tarp VDU ir ZGC Tianhe technologijų perdavimo centro leis institucijoms bendradarbiauti diegiant, plėtojant ir taikant Lietuvoje „Technology Commercialization and Adaptation Maturity“ (T-CAM) modelį, skirtą technologijų komercinio potencialo ir taikymo vertinimui. Taip pat ketinama plėtoti tarptautinį bendradarbiavimą gyvybės mokslų srityje, rengti aktualius bendrus projektus, organizuoti bendras konferencijas ir kitus renginius, vystyti mainų programas ir t. t.

VDU taip pat pasirašė susitarimo memorandumą ir su Kinijos žemės ūkio universiteto Zhongnong Futong centru, kuriuo numatomas bendradarbiavimas žemės ūkio ir gamtos mokslų projektuose, bendrų renginių organizavime ir kitose srityse.

Universiteto delegacija Kinijoje dalyvavo ir metiniame nevyriausybinės organizacijos „International Co-incubation“ (ICI) susirinkime, kuriame pristatomos naujos verslo galimybės įmonėms, verslininkams, investuotojams Kinijoje bei kitose šalyse. Organizacija remiasi Kinijos iniciatyva „Diržas ir kelias“ („Belt and Road“), kuri siekia plėtoti prekybinius ryšius tarp Kinijos ir kitų valstybių.

Susirinkimas vyko dviejuose miestuose – Tiandzine ir Pekine, VDU atstovai kiekviename iš jų surengė po du pristatymus apie universiteto siūlomas paslaugas ir technologijas.