VDU surengė pristatymą parodoje „WorldFood“ Kijeve

VDU Gamtos mokslų fakulteto dekanas Saulius Mickevičius kartu su VDU Žinių ir technologijų perdavimo centro mokslo paslaugų vadybininke Milda Žaliauskaite spalio mėnesį surengė Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) inicijuotą vizitą Kijeve, Ukrainoje.

Apsilankymas buvo skirtas Lietuvos mokslo potencialo pristatymui 21-oje tarptautinėje maisto ir gėrimų parodoje „WorldFood“, kuri sutraukė maisto ir gėrimų tiekėjus, perdirbimo įmonės, eksportuotojus, restoranų verslo atstovus ir kitus suinteresuotus asmenis tiek iš Ukrainos, tiek iš kitų pasaulio valstybių. Viena iš šio renginių dalių buvo konferencija „Open R&D Lietuva – inovatyvios maisto technologijos maisto pramonei”, kurioje dekanas S. Mickevičius skaitė pranešimą tema „Maisto biotechnologijų inovacijos Vytauto Didžiojo universitete“.

Bendra Aleksandro Stulginskio ir Vytauto Didžiojo universitetų delegacija taip pat apsilankė iš anksto organizuotame susitikime su Nacionalinio gyvybės ir aplinkos mokslų universiteto administracijos atstovais bei mokslininkais. Susitikimo metu buvo pristatytos universitetų vykdomų mokslinių tyrimų kryptys, sukaupta kompetencija, turima atviros prieigos laboratorinė įranga, taip pat projektinė bei mokslo komercializavimo patirtys. Susitikimas buvo užbaigtas bendradarbiavimo galimybių aptarimu ir vizitu Maisto technologijų ir žemės ūkio produktų kokybės kontrolės fakultete.

„Vizitas Kijeve liudija apie Vytauto Didžiojo universiteto vykdomų mokslinių tyrimų aktualumą. Įgyti kontaktai ir susidomėjimas VDU moksline veikla tik įrodo, jog gebame reaguoti į verslo poreikius ir teisingai pasirinkti prioritetines tyrimų sritis. Manau, maisto technologijos yra perspektyvi tyrimų sritis, kurioje VDU mokslininkų sukurtos inovacijos sulaukia verslo atstovų dėmesio“, – savo mintimis dalijasi VDU GMF dekanas S. Mickevičius.