VDU prasideda mainų galimybių savaitė

Vasario 17-20  dienomis Vytauto Didžiojo universitete vyks mainų galimybių savaitė. Programa skelbiama internete.

Galbūt sunku patikėti, bet  tarptautinė studentų mainų iniciatyva „Erasmus+“, be kurios šiandien neįsivaizduojame studijų proceso, skaičiuoja jau trisdešimt trečiuosius savo gyvavimo metus. Teigiama, kad iki šių metų programa pasinaudojo apie 9 milijonai studentų, su pasididžiavimu pridedant, kad iniciatyvos dėka pasaulį išvydo 1 milijonas „Erasmus“ kūdikių!

Dar derėtų pridurti, kad, kaip ir daugelis inovatyvių ir dar neišbandytų idėjų, ši tarptautinė mainų iniciatyva buvo sutikta kaip utopinė, sunkiai įgyvendinama fantazija, todėl niekada neleiskite niekam netikėti savo idėjomis – svajokite, keliaukite, kurkite startuolius ir būkite drąsūs.

Svarbu žengti pirmąjį žingsnį

„Erasmus+“ yra viena įdomiausių studijų patirčių – tai mainų programa, suteikianti galimybę studentui pagyventi ir pasimokyti kitoje šalyje, lavinti užsienio kalbos įgūdžius, sutikti daug naujų žmonių ir praplėsti savo galimybių ribas! Tačiau visiškai suprantama, kad pats sunkiausias būna pirmasis žingsnis – pasiryžti šiai avantiūrai. Natūralu, kad kyla visokių praktinių klausimų ir nuogąstavimų dėl visos šio plano logistikos.

Siekdamas padėti pasiruošti šiam rimtam, tačiau, patikėkite, visada pasiteisinančiam žingsniui, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Tarptautinių ryšių departamentas organizuoja savaitę, kurioje atskleidžiami visi studijų užsienyje niuansai ir galimybės: jos metu studentai galės išgirsti atsakymus į visus juos dominančius klausimus, pabendrauti su VDU jau viešinčiais užsienio šalių studentais ir, svarbiausia – dalyvauti daugybėje įdomių renginių. Net jeigu ir neišvyksite į mainus, šią savaitę pabaigsite susikrovę turiningą patirčių, žinių ir prisiminimų bagažą, nes čia bus visko – kavos, filmų, spragėsių, poezijos slamo, muzikos, stebuklingų šunų pasirodymų, daug klausimų ir atsakymų. Taigi, mieli studentai, įvertinkite, kaip mes stengiamės dėl jūsų, ir išvykite studijuoti į užsienį! Bet apie viską nuo pradžių.

Kiekvieną dieną – vis kitokia pramoga

Savo nuostabią kelionę per „Erasmus+“ galimybių savaitę pradėsite nuo filmo apie „Erasmus“ sėkmės istoriją – kodėl apskritai ji taip vadinasi, kaip ji plėtėsi, ir kodėl tie mainai tokie naudingi. Su Jumis pasilabins Tarptautinių ryšių departamento komanda, pasivaišinsime kukurūzų spragėsiais ir gaiviaisiais gėrimais, pažiūrėsime filmą ir jį aptarsime.

Antra diena skirta klausimams – visiems „jei“, „bet“ ir kitiems Jums rūpimiems dalykams. Į kokią šalį vykti? Kokios stipendijos tikėtis? Kaip grįžus užsiskaityti kreditus? Gal galiu pabendrauti su kuo nors iš šalies, į kurią norėčiau vykti? Klauskite ir Jums bus atsakyta! O kadangi „Erasmus“ privers jus pasportuoti – tyrinėjant naująjį studentų miestelį ar miestą, kuriame praleisite pusę metų – tai pakviesime Jus ir į VDU sporto centrą, kuriame vyks įvairios treniruotės ir sporto centro veiklų pristatymai. Juk pagaliau ir pavasaris artėja, o Kalėdų stalo šmėkla dar taip netoli praeityje…

Trečiadienį tęsime mainų galimybių pristatymus, galėsite pasiklausyti VDU besimokančių studentų pristatymų apie jų šalis ir universitetus bei užduoti visus ramybės neduodančius klausimus – pradedant nuo daiktų, kuriuos būtina susipakuoti į lagaminą, iki vietų, kur parduodami skaniausi kebabai Jūsų svajonių studijų mieste.

O vakare numatomas tarptautinis žinių ir kūrybos šou – „Punto Jazz“ lauksime Jūsų su protmūšiu (registracija būtina) ir galimybe pasidalinti su visais – lietuviais ir užsieniečiais vakaro svečiais – savo kūryba / poezija / monologais / dialogais ir kuo tik sugalvosite (registracija, aišku, irgi būtina).

Ir, kai jau apsiprasite prie šurmulio koridoriuose ir galvosite, kokios kalbos kišeninį žodynėlį nusipirkti, mūsų mainų galimybių savaitė baigsis. Tačiau baigsis ne bet kaip, o su įspūdingu renginiu, kurio metu galėsite dar kartą koncentruotai išgirsti, kuo geri tie mainai, pasiklausyti gyvos muzikos (ją atliks Šarūnas Joneikis, labiau žinomas kaip „Garbanoto“ vokalistas, bet savo talentą puikiai atskleidžiantis ir solo projekte). Vakaro žvaigždės –  keturkojai „Stebuklingų draugų“ gyventojai Dodis  ir Šubis bei jų šeimininkė Ugnė, kuri parodys vakaro svečiams, kokia magija slypi mažose gyvūnų letenėlėse, bei papasakos apie savo organizacijos veiklą – juk kai kurios prasmingos kelionės ir savęs paieškos prasideda nuo savanorystės ir savirealizacijos joje.

Taip pat kviesime visus pasivaišinti, pasidalinti įspūdžiais ir smagiai praleisti laiką, gauti apdovanojimų ir prizų, kurių netrūks visą savaitę – už aktyvų dalyvavimą, už gerą nuotaiką, atradimus, išradimus ir netikėtumus – mes vertiname smalsumą ir manome, kad jis turi būti apdovanotas! Todėl susitinkame pažinčiai jau vasario 17 dieną ir praleidžiame visą savaitę drauge.

Registracija į renginius ir daugiau informacijos bus paskelbta greitu metu.

Kilus klausimams, kreipkitės į mus el. paštu international@vdu.lt arba apsilankykite Tarptautinių ryšių departamente, adresu V. Putvinskio g. 23, 207-214.