Senato posėdyje VDU minėjo Lietuvos ir universiteto gimtadienį

Vasario 15 d. VDU vyko iškilmingas Senato posėdis. Jo metu buvo minimas 97-asis universiteto gimtadienis ir 101-oji Lietuvos valstybės atkūrimo sukaktis.

„Mes švenčiame Lietuvos valstybės atkūrimo 101-ąjį gimtadienį, mūsų tapatybės, vilčių, mūsų savasties ir vertybių – viso, kuo gyvename šiandien – pamatą. Švenčiame 97-uosius metus, kai trapiam valstybingumo ir nepriklausomybės pamatui sutvirtinti buvo įkurtas Lietuvos universitetas, vėliau tapęs Vytauto Didžiojo universitetu, įgalinęs tik užgimusioje valstybėje žinių, mokslo, studijų virsmą bei išlaisvinęs ir įprasminęs kūrybinės ir intelektualios minties potencialą, deja, išskaidytą ir keliems dešimtmečiams sunaikintą sovietinio brutalumo“, – savo sveikinimo kalbą sakė naujoji VDU Senato pirmininkė, VDU Užsienio kalbų instituto direktorė doc. dr. Vilma Bijeikienė.

Šiame iškilmingame posėdyje dalyvavo ir prie Senato prisijungę VDU Žemės ūkio akademijos bei VDU Švietimo akademijos atstovai. Iškilmėse buvo teikiamos vardinės stipendijos, VDU daktaro diplomai bei ženklai ir profesoriaus atestatas, apdovanojami aktyviausių doktorantų konkurso nugalėtojai. Posėdžio metu diplomais apdovanoti 2018-aisiais VDU daktaro laipsnį apgynę 27 doktorantai.

„Turime nemenką užduotį – artėja Vytauto Didžiojo universiteto 100-metis. Natūraliai, ir man, ir Jums kyla klausimų: kokią viziją turės išaugęs Universitetas? Kokius tikslus keliame sau kaip mokslininkams, sau kaip studentams, sau kaip darbuotojams ir, svarbiausia, sau kaip bendruomenei. Bendruomenei, kurią vienija tikėjimas šio universiteto idėjiniais motyvais“, – kalbėjo VDU rektorius prof. Juozas Augutis.

Anot jo, pasaulyje, kuriame viskas taip greitai keičiasi, trijų metų laikotarpis gali būti ne toks jau ir trumpas. „Todėl noriu pakviesti Jus visus prisidėti prie Universiteto strategijos kūrimo. Noriu paklausti kiekvieno iš Jūsų: ką Jums reiškia Vytauto Didžiojo universitetas?“, – į bendruomenę kreipėsi rektorius.

Šventės metu VDU profesoriaus atestatas įteiktas Socialinių mokslų fakulteto Edukologijos katedros profesorei Genutei Gedvilienei.

Posėdyje taip pat pasveikinti ir aktyviausio doktoranto konkurso nugalėtojai: Miglė Munderzbakaitė, Viktorija Tauraitė, Dalytė Mardosaitė-Busaitienė, Gintarė Juozapaitienė ir Edvina Krokaitė.

Posėdyje – stipendijų gausa

Iškilmėse buvo įteiktos net trys stipendijos: VDU garbės stipendija, Jono Smilgevičiaus ir Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto absolventų stipendija.

2009-aisiais VDU atkūrimo 20-ies metų jubiliejaus proga universiteto Senatas įsteigė VDU garbės stipendiją, kuri kasmet skiriama geriausiems universiteto studentams, ypač pasižymėjusiems mokslinėje, meninėje, kūrybinėje, sporto ir (ar) visuomeninėje veikloje reprezentuojant gimtąją alma mater Lietuvai ir pasauliui.

Šių metų VDU Garbės stipendijos laureatai: už  mokslinę ir visuomeninę veiklą– Monika Čeponytė, už meninę ir kūrybinę veiklą–Rokas Lažaunykas, už mokslinę ir edukacinę veiklą – Aleksej Peržu, už muzikinę veiklą – Vytenis Danielius, už sportinę veiklą – Ieva Želvytė, už mokslinę, visuomeninę ir šviečiamąją veiklą – Tautvydas Mickevičius.

Nepriklausomybės akto signataro, žymaus Lietuvos ekonomisto ir visuomenininko Jono Smilgevičiaus stipendijas atsiėmė šie Ekonomikos ir vadybos fakulteto studentai: Kamilė Aušiūraitė,  Martyna Garnytė, Rugilė Girčytė, Giedrė Ivoškaitė, Tomas Juknevičius, Mantas Matulis, Rasa Raudytė, Laurynas Rupeika, Augustė Stanišauskytė ir Evelina Ščerek.

Šių metų Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto absolventų stipendija įteikta VDU Diplomatijos ir tarptautinių santykių 2 kurso magistrantui Tadui Legeikai. Jam skirta 1700 eurų parama stažuotis Lietuvos Respublikos ambasadoje Suomijoje.

Šių metų balandį VDU minės 30-ies metų atkūrimo sukaktį. Daugiau informacijos – artimiausiu metu.

Visas iškilmingo VDU Senato posėdžio nuotraukas rasite čia.