Moksleiviams – projektas „Laboratorija Tavo namuose!“

Žaviesi mokslininko darbu ir jo veikla? Įdomu daugiau sužinoti apie biochemijos ir biotechnologijos mokslininkų kasdienybę?  Svarstai, koks tas mokslininko kelias ir galvoji, ar verta pasirinkti studijas šioje kryptyje? Jei nors į vieną klausimą atsakei „TAIP“, kviečiame kartu su Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Gamtos mokslų fakulteto mokslininkais apsilankyti laboratorijose, kur išvysi, kokio žavesio ir, žinoma, iššūkių, yra kupina mokslininko kasdienybė. O dabar tai padaryti dar paprasčiau – laboratorija atkeliauja tiesiai į namus! Ir jei po renginio susidomėsi mokslininko karjera, tikime, kad jau rudenį keliausime kartu tirti, pažinti bei atrasti!

Kviečiame visos Lietuvos moksleivius, o ypač abiturientus, „pasimatuoti“ mokslininko  chalatą ir dalyvauti keturių renginių cikle. Jūsų lauks susitikimai su įvairių gamtos mokslų sričių mokslininkais, kurie renginio metu kvies kartu su jais eksperimentuoti laboratorijose. Tad nieko nelauk ir registruokis į susitikimus su mokslininkais! Pildydamas registracijos anketą, galėsi pasirinkti net keturis skirtingus eksperimentus. O gal tau kiekviena eksperimentų tema atrodys įdomi ir norėsi sudalyvauti visose? Tai dar geriau, nes renginiai yra visiškai nemokami.

Prisijungimo nuorodą, likus valandai iki renginio, kiekvienas užsiregistravęs gaus el. paštu. Registracijos anketa.

RENGINIAI

Gegužės 18 d., antradienį, 12 val. Tema – „Laboratorijos spalvos“.

Ar žinojai, kad apie spalvų ir šviesos prigimtį turi suprasti ne tik menininkai, tačiau ir mokslininkai? Susitikimo metu susipažinsime su fluorescencine ir liuminesencine šviesa, jų kilme ir savybėmis. Taip pat sužinosime, kaip genetiškai modifikuoti ląsteles in vitro ir kodėl šio proceso metu mokslininkams ypač svarbios spalvos.

Gegužės 20 d., ketvirtadienį, 16 val. Tema – „Kaip atskirti ląstelės junginius, kai jų – tūkstančiai?“.

Antrojo susitikimo metu susipažinsime su viena iš svarbiausių mokslininkams kylančių užduočių – ląstelės junginių atskyrimu, kai jų yra ne keletas, o tūkstančiai! Susitikimo metu turėsite galimybę išvysti, kaip iš ląstelės išskiriami ir gryninami baltymai bei kaip nustatoma jų molekulinė masė.

Gegužės 24 d., pirmadienį, 16 val. Tema –„Bakterijų ginklai“.

Gyvi organizmai nuolat prisitaiko prie aplinkos ir turi savo apsaugos mechanizmus tam, kad išgyventų. Trečio susitikimo metu sužinosime, kokie yra bakterijų „ginklai“ bei kaip laboratorijoje gali būti tiriamas jų atsparumas antibiotikams.

Gegužės 26 d., trečiadienį, 16 val. Tema –Ar žinai, kas gali sukelti bakterijų pandemiją?“.

Sužinoję, kaip ginasi bakterijos, keliausime susipažinti su jų priešais – virusais bakteriofagais. Paskutinio susitikimo metu pasitelksime į pagalbą bioreaktorius ir realiu laiku stebėsime, kaip sukeliama bakterijų „pandemija“.

Renginį organizuoja VDU AJMD „Modusas“ kartu su VDU Gamtos mokslų fakultetu ir VDU Švietimo akademija.

Skip to content