Kviečiame teikti nominacijas Prezidento Valdo Adamkaus Premijai už pasiekimus aplinkosaugoje

Apie Premiją: 

Prezidento Valdo Adamkaus Premija įkurta norint atkreipti visuomenės dėmesį į aplinkos apsaugos problemas Lietuvoje ir jų galimą sprendimų įvairovę bei paskatinti jaunus žmones domėtis aplinkosauga.  Premiją įsteigė Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus kartu su Danos Gedvilienės fondu (Dana Gedvila Fund).

Premija bus teikiama už visuomenės dėmesio ir pagarbos vertus pasiekimus ir pastangas apsaugoti ir atstatyti gamtinę aplinką Lietuvoje ir kaimynystėje bei užtikrinti išteklių tvarumą.

Organizatorių įsitikinimu, pažangos aplinkosaugoje galima siekti įvairiose srityse, todėl nominantų ieškome keturiose skirtingų kategorijų veiklose:

  • Moksliniai tyrimai ir išradimai
  • Pilietinės veiklos
  • Politikos proceso vadovavimas
  • Verslumo vadovavimas

Jei žinote iniciatyvą ar asmenį, kurio veikla ir sprendimai, Jūsų nuomone, yra labai svarbūs ir reikšmingi Lietuvos aplinkosaugos pažangai bei Lietuvos gamtinės aplinkos gerinimui – kviečiame siūlyti ir nominuoti Prezidento Valdo Adamkaus aplinkosaugos premijai gauti. Jei abejojate ar Jūsų kandidatas atitinka keliamus reikalavimus Premijai gauti, kreipkitės žemiau nurodytais kontaktais.

Nominavimo procesas: 

Nominacija gali teikti įstaigos, visuomeninės organizacijos arba neformalios žmonių grupės. Jei nesate tikri, ar galite teikti nominaciją Premijai gauti, susisiekite su mumis, mes mielai atsakysime į Jūsų klausimus.  

Prie laiško pridedame nominacijos formą. Ji sukurta Jūsų patogumui, tačiau nėra privaloma.  

Nominacijos priimamos nuo šių metų sausio 14 d. iki kovo 21 d. 

Laimėtojų išrinkimas: 

Apsvarstę gautas nominacijas vieną Premijos laimėtoją rinks ir paskelbs Premijos komitetas. Premijos nugalėtojas bus paskelbtas balandžio mėnesį, o iškilmingas Premijos įteikimas vyks birželio 4 d. – Tarptautinės aplinkos apsaugos dienos išvakarėse – Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sode.

Pernai Premijos laureatu tapo dokumentinio filmo „Sengirė“ režisierius Mindaugas Survila,  atkreipęs plačiosios visuomenės dėmesį į neeksploatuojamų miškų išsaugojimo būtinybę.

Papildoma informacija ir kiti klausimai: 

Apie kategorijas, kuriose galima teikti nominantus ir sąlygas bei visą kitą reikiamą informaciją galima rasti čia: https://adamkuslibrary.lt/adamkaus-premija/ 

Jei turite papildomų klausimų rašykite mums el.paštu:  arunas.antanaitis@vdu.lt  arba skambinkite telefonais: +370 37 751047, +370 687 72805.

Premijos steigėjai – Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus ir Danos Gedvilienės fondas.  Fondo valdytojas Gabrielius Gedvila yra Prezidento Valdos Adamkaus jaunystės draugas. Jo velionė žmona Dana buvo aistringa aplinkosaugos gerbėja. Po jos mirties šeima nutarė įsteigti fondą ir jos sukauptas lėšas skirti Lietuvos aplinkosaugos gerinimui.

Prezidentas Valdas Adamkus, iki 1997 m. buvo JAV Aplinkos apsaugos agentūros Didžiųjų ežerų regiono vadovas. 17 metų buvo šio regiono vadovas, iš viso joje pradirbo 26 metus. 1992 – 2005 metais buvo teikiama paties V. Adamkaus inicijuota aplinkosaugos premija, kuria buvo siekiama prisidėti prie aplinkosaugos plėtros Lietuvoje. Jei norite daugiau sužinoti apie Valdo Adamkaus aplinkosaugos karjerą, aplankykite tam skirtą Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekos-muziejaus ekspoziciją.

Kandidato į Prezidentinės Valdo Adamkaus Bibliotekos ir Danos Gedvilienės Fondo premiją pateikimo šabloninė forma.

Skip to content