Kviečiame į režisieriaus ir gamtininko Mindaugo Survilos viešą paskaitą, kuri vyks lapkričio 15 d. 13:00 val. 604 aud. VDU ŽŪA III rūmai (Universiteto g. 10),

Lapkričio 15 dieną, pirmadienį, Vytauto Didžiojo universitete (VDU) lankysis režisierius ir aplinkosaugininkas Mindaugas Survila. M. Survilai už filmą „Sengirė“,  kuriuo jis atkreipė plačiosios visuomenės dėmesį į neeksploatuojamų miškų išsaugojimo būtinybę, šiemet įteikta Prezidento Valdo Adamkaus premija.

Apsilankymo Kaune metu M. Survila susitiks su Gamtos mokslų fakulteto studentais, o 16 val. Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje-muziejuje skaitys viešą paskaitą.

Premijos lauretas M. Survila apdovanojimą – skulptoriaus Kęstučio Dovydaičio sukurtą Gervės skulptūrą – 2021 m. birželio 5 d. atsiėmė iš paties prezidento V. Adamkaus rankų. Pasak gamtininko ir režisieriaus M. Survilos, šis įvertinimas jam iš tiesų reiškia labai daug ir yra skirtas visai „Sengirės“ filmo ir „Sengirės fondo“ komandai, kurioje savanoriškai dirba virš 40 aktyvių žmonių. „Labai džiaugiuosi, kad likimas mus suvedė ir galiu su jais būti bei mokytis iš nuostabios savo komandos. Šis įvertinimas – lyg užtaisas daugeliui metų eiti į priekį ir bus kaip priminimas nesustoti, kai būna sunku. Lietuvoje yra labai daug gamtai nusipelniusių žmonių ir tikrai nesijaučiu išskirtinis. Esame skirtingi, dirbame skirtingais metodais, tačiau dėl vieno bendro tikslo – natūralios gamtos išsaugojimo. Naudodamasis proga noriu padėkoti visiems žmonėms, nevyriausybinėms organizacijoms už didžiulį kasdieninį darbą. Be Jūsų, mielieji, Lietuva būtų gerokai, gerokai niūresnė“, – teigė M. Survila.

Greta režisūrinės veiklos apie Lietuvos gamtą, M. Survila kartu su bendraminčiais yra įsteigęs senuosius miškus išsaugoti siekiantį Sengirės fondą.

„Nuo vaikystės laisvalaikį mėgdavau leisti miškuose. Ir būdavo liūdna, kai matydavau kertamus miškus. Nesinorėjo būti tik stebėtoju ar bambekliu, todėl nusprendžiau veikti: pradėjau fotografuoti, po studijų su komanda sukūrėme filmą „Sengirė“, o dar vėliau įkūrėm „Sengirės fondą“, kurio tikslas yra išpirkti ir taip išsaugoti senuosius Lietuvos miškus ateities kartoms.

Susitikimo metu M. Survila papasakos apie asmeninį santykį su gamta, apie pasiryžimą siekti savo ir bendrojo gėrio tikslų, apie Lietuvos aplinkosaugos padėtį, filmo „Sengirė“ sėkmę ir dabartinius darbus. Režisierius taip pat pasidalins savo patirtimi: ką daryti, jei turi didžiulių tikslų, bet tavim niekas netiki; ką daryti, jei labai norisi „skristi“, bet neturi su kuo; ką operatorius galvoja būdamas 39 metrų gylyje po vandeniu; ar lietuviams aktuali miškų išsaugojimo problema; ar verta siekti to, ką racionalus protas įvardintų kaip „neįmanoma?“

Išankstinė registracija į renginį

Skip to content