Gegužės 4 d. (trečiadienį), 17:30 val. vyks paskaita – „Arčiau gamtos“ – profesoriui Tadui Ivanauskui atminti. 

Nuo neatmenamų laikų gamta buvo svarbi kiekvieno žmogaus gyvenimo dalis. Prie gamtos puoselėjimo ir išsaugojimo ypač prisidėjo ir žymus biologas, zoologas, profesorius Tadas Ivanauskas. Šiais metais minint Lietuvos Universiteto 100-metį ir vieno iš jo įkūrėjų, profesoriaus Tado Ivanausko, 140-ąsias gimimo metines, kviečiame į paskaitą – „Arčiau gamtos“ – profesoriui Tadui Ivanauskui atminti, kuri vyks gegužės 4 d. (trečiadienį), 17:30 val., VDU Mažojoje Salėje.

Paskaitą ves VDU profesorius Mindaugas Venslauskas, kuris prisidėjo prie Vytauto Didžiojo universiteto ir Gamtos mokslų fakulteto įkūrimo, taip pat net 15 metų kartu mokęsis ir dirbęs su Tadu Ivanausku, o dabar rašantis apie jį atsiminimų knygą.

Paskaitoje prof. M. Venslauskas papasakos apie Tado Ivanausko mokslinę veiklą ir jos svarbą, o taip pat kviesime atsigręžti į gamtą ir prisiminti jos išsaugojimo svarbą.

Prof. Tado ivanausko iniciatyva Lietuvoje atsirado tokios mokslo šakos, kaip: sodininkystė, ornitologija, teriologija, hidrobiologija, entomologija, kerpetologija ir kt. Didžiausią indėlį įnešė į ornitologijos sritį – daugiausiai laiko skyrė tyrinėdamas paukščius, jų migraciją, įkūrė pirmąją bei vienintelę ornitologijos stotį Lietuvoje Ventės rage. Kartu su savo žmona surengė pirmąją „Nacionalinę paukščių dieną“, kurios metu vyko inkilų kabinimo akcija dabartiniame VDU Botanikos sode. Profesorius, taip pat yra vienas žymiausių gamtos apsaugos pradininkų Lietuvoje. Gamtininkas, norėdamas apsaugoti tam tikras gyvūnų rūšis ir suteikti joms saugų prieglobstį, prisidėjo ir prie Žuvinto rezervato įsteigimo.

Tad susitinkame jau gegužės 4 d., 17:30 val. VDU Mažojoje Salėje! Taip pat renginys bus transliuojamas gyvai per Microsoft Teams platformą, nuorodą pasidalinsime dieną prieš renginį.

RENGINYS NEMOKAMAS IR ATVIRAS VISIEMS!

 

Skip to content