Gamtos mokslų fakultete – nauja magistrantūros studijų programa
Nuo šių metų rugsėjo Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Gamtos mokslų fakultete pradedama vykdyti nauja, Studijų kokybės vertinimo centro (SKVC) akredituota magistrantūros studijų programa „Biotechnologija ir farmacinė analizė“. Ši programa sieks, jog studentai, studijų metu praktinius darbus atliktų atitinkamose gamybinėse įmonėse, o tai užtikrintų jų įsidarbinimo galimybes.
Programos koordinatorius ir vadovas akademikas prof. habil. dr. Audrius Sigitas Maruška pristatydamas studijų programą „Biotechnologija ir farmacinė analizė“ išaiškino jos mokslinę, studijų ir gamybinę reikšmę. Pažymėjo biotechnologijos proceso su farmacine analize sąveikos būtinumą: teisingai neatlikus farmacinės analizės užduočių, pagaminamas blogos kokybės, nesaugus, neefektyvus ir pavojingas produktas. Ypatingai farmacinių preparatų ar maisto papildų gamybos įmonėse, svarbu užtikrinti žaliavų, tarpinių ir galutinių produktų kokybę bei procesų kontrolę. Farmacinės analizės procesas yra labai svarbus ir naujų sintetinių, augalinės bei gyvūninės kilmės produktų kūrimui.
Tai pagrindžia magistro studijų programos „Biotechnologija ir farmacinė analizė“ reikšmę ir būtinumą, ruošiant biotechnologijos – analizės mokslų profesionalius specialistus gamybos ir mokslo institucijoms. Šios specialybės studentai turės galimybę dirbti Lietuvos bei užsienio medicinos ir sveikatos mokslų, maisto pramonės, kosmetikos, aplinkosaugos technologijų ir kitose institucijose bei gamybinėse įstaigose ir kelti kvalifikaciją doktorantūros studijose.
Didesnis dėmesys praktiniams užsiėmimams
Technologijų mokslų krypties studijų programą „Biotechnologija ir farmacinė analizė“ kūrė VDU ir Kauno kolegijos (KK) vadovų, mokslininkų bei specialistų komanda.
Studijų metu studentai turės puikias galimybes įgyti praktinių įgūdžių gamybinėse įmonėse, kurios vykdo mokslinių tyrimų ir eksperimentinę plėtros veiklą bei pramoninę vaistų gamybą. Taip pat studentai mokslines tiriamąsias praktikas galės atlikti Europos Sąjungos lėšomis įrengtose laboratorijose bei MTEP (fundamentiniai ir taikomieji tyrimai bei eksperimentinė plėtra) veiklą vykdančiose biotechnologinio ir farmacinio profilio įmonėse.
„Biotechnologija ir farmacinė analizė“ studijų programa ruoš plataus profilio specialistus, kurie bus susipažinę su inovatyviomis analizės technologijomis, automatizuotais autonominės analizės aparatais, metodų ir įrangos validavimu, gera gamybos praktika bei įstatymine baze.
Priėmimas į magistrantūros studijas VDU vykdomas iki rugsėjo 2 d.