CIFTIS parodoje – VDU GMF mokslininkų darbai

Gegužės 28 – birželio 1 d. Pekine vykusioje CIFTIS mokslo ir technologijų tarptautinio lygio parodoje buvo pristatyti Vytauto Didžiojo universiteto (VDU), Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU), Kauno technologijos universiteto (KTU), Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) ir Fizinių ir technologijos mokslų centras (FTMC) mokslininkų darbai – atliekami tyrimai, teikiamos paslaugos ir kuriami produktai.

Parodos jungtiniame „Open R&D Lietuva“ stende, kurį kuruoja Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) VDU atstovavo GMF dekanas prof. dr. Saulius Mickevičius, Žinių ir technologijų perdavimo centro vadovas Edvinas Samys, mokslo paslaugų vadybininkė Dalytė Mardosaitė-Busaitienė.

CIFTIS parodoje Lietuvos mokslininkai pristatė atliekamus tyrimus, teikiamas paslaugas ir kuriamus produktai gyvybės mokslų srityje. Informacija apie fakulteto mokslininkų darbus buvo skleidžiama keliais būdais: bendraujant su kompanijų, akademinių grupių ir mokslo institucijų atstovais jungtiniame „Open R&D Lietuva“ stende, kalbinant šių tikslinių įmonių atstovus parodos stenduose ir dalinant lankstinukus. Tai pat jungtiniame „Open R&D Lietuva“ stende buvo galima paragauti sauso jogurto ir susipažinti su VDU GMF esančiomis laboratorijomis.

Gegužės 29 d. jungtiniame „Open R&D Lietuva“ stende lankėsi finansų ministras Viliumi Šapoka, finansų viceministrė Loreta Maskaliovienė, komercijos atašė Kinijoje Arūnas Karlonas, Lietuvos ambasadorė Kinijoje Ina Marčiulionyte. Jungtiniame stende lankytojai domėjosi išmaniuoju maistu, lazerių ir sveikatos technologijomis. Ragavo sauso jogurto kąsnelių.

Gegužės 30 d. kartu su Kinijos mokslo ir technologijų parku („Zhongguancun Haidian“) suorganizuota tarptautinė konferencija „Open R&D Lithuania – Scientific Solutions for China Industry“, kurioje susitikta su 30 kompanijų ir joms pristatyti naujausi Lietuvos mokslo siūlomus MTEP sprendimai, produktai bei technologijos. Konferencijoje VDU GMF dekanas prof. dr. Saulius Mickevičius pristatė biotechnologijų taikymo galimybes medicinoje, maisto pramonėje ir atliekų tvarkyme.

Gegužės 31 d. VDU GMF dekanas prof. dr. Saulius Mickevičius ir LSMU plėtros tarnybos vadovė Laima Matusevičienė dalyvavimo susitikime su „Central Medical University Business Incubator“ atstovais. Susitikimo metu pristatytos LSMU kuriamos medicininės technologijos ir produktai bei VDU kuriamos maisto technologijos. „Central Medical University Business Incubator“ atstovai pristatė galimybes atlikti klinikinius tyrimus, reikalingus norint įvesti medicininės paskirties produktus į Kinijos rinką. Taip pat iš jų pusės buvo pristatytos rinkos analizės ir patentavimo galimybės Kinijoje. Ruošiamas trišalis bendradarbiavimo susitarimas (LSMU, VDU, Central Medical University ).

Birželio 1 d. VDU GMF dekanas prof. dr. Saulius Mickevičius ,VDU Žinių ir technologijų perdavimo centro vadovas Edvinas Samys, KTU CTF Polimerų chemijos ir technologijos katedros mokslininkas dr. Paulius Pavelas Danilovas, KTU EEF automatikos katedros mokslininkas dr. Vidas Raudonis dalyvavo susitikime su Kinijos žemės ūkio universitetu. Susitikime taip pat dalyvavo šio universiteto Maisto technologijų fakulteto atstovai bei tarptautinių ryšių skyriaus atstovai. Lietuvos mokslininkai pristatytė maisto bei nuotekų valymo technologijas (VDU), maisto pakavimo bei dirbtinio intelekto technologijas (KTU), aptartas bendradarbiavimas studijų srityje. Ruošiamas dvišalio bendradarbiavimo susitarimas tarp VDU ir Kinijos žemės ūkio universiteto studijų ir mokslo srityse.