VDU studentės atliko savanorišką praktiką Metelių regioniniame parke

VDU Gamtos mokslų fakulteto Biologijos ir genetikos trečiakursės Monika Brimaitė ir Karolina Lukošiūtė (vadovas prof. Algimantas Paulauskas) atliko dviejų savaičių trukmės savanoriškas praktikas Metelių regioniniame parke.

Studentės džiaugiasi, kad tai buvo jas labiausiai praturtinusios praktikos. „Pirmojoje praktikoje, gegužės 20–31 d., sužinojome tiek daug apie nendrinės lingės monitoringą, skiauterėtųjų tritonų metodiką, o ypač apie balinius vėžlius. Turėjome galimybę prisidėti prie šios nykstančios rūšies išsaugojimo – jausmas be galo geras“, – įspūdžiais dalinosi studentės.

Antroji studenčių praktika vyko spalio pradžioje. „Matėme vasaros darbo atpildą – kasėme uždengtas dėtis. Buvo be galo smagu matyti tuos mažus ir sveikus vėžliukus. Galėjome pamatyti, kaip jie pirmą kartą išvysta dienos šviesą… Tada nebelieka abejonių, kad balinių vėžlių išsaugojimo projektas yra labai prasmingas“, – tikino VDU trečiakursės, kurios taip pat ant Dusios ežero kranto stebėjo ir migruojančius paukščius.

Praktikantės pabrėžė, jog jos kasdien sėmėsi patirties ne tik lauko praktikoje, tačiau ir stebėdamos vidaus darbus parko direkcijoje. „Už galimybę atlikti praktiką turime dėkoti Metelių regioninio parko direkcijai, kad šiltai priėmė, suteikė patirties ir žinių. Ypatingai dėkojame parko ekologei Ingai Čitavičienei už žinias, metodikas, patirties dalijimąsi, atsakingą požiūrį į mūsų praktiką ir nuoširdų draugiškumą. Tikiuosi, bendradarbiausime ir toliau“, – vylėsi VDU Biologijos ir genetikos III kurso studentė Monika Brimaitė.

Studentės džiaugiasi, kad balinių vėžlių išsaugojimo projektas pritraukė ir žiniasklaidos dėmesį. Šis projektas visuomenei buvo pristatytas LRT laidoje „Mūsų gyvūnai“.

Skip to content