Rubrika “SUSIPAŽINK SU VDU GMF MOKSLININKAIS!”

AJMD „Modusas“ tęsia rubriką „Susipažink su VDU GMF mokslininkais!“. Šios iniciatyvos tikslas – supažindinti bendruomenę su Gamtos mokslų fakulteto dėstytojais. Norime skleisti žinią, kokie žmonės dirba ir kokius svarbius bei įdomius tyrimus jie vykdo mūsų fakultete. Tad pristatome mūsų antrąjį rubrikos svečią – prof. dr. Saulių Mickevičių.

Saulius Mickevičius – Vytauto Didžiojo universiteto Gamtos mokslų fakulteto dekanas, fizikos mokslų daktaras, mokslinių darbų fizinių bei technologijos mokslų srityse autorius.

Profesorius Saulius Mickevičius teigia, kad nors yra fizikos mokslų daktaras, labai mėgsta matematiką. Tai pastebėjo studijų metu, pirmuosiuose kursuose, aukštosios matematikos paskaitose. Jau net tuo metu prof. Saulius Mickevičius buvo išsikėlęs tikslą tapti dėstytoju, dirbti universitete ir dėstyti studentams fizikos ir matematikos dalykus.

Baigęs magistrantūros, vėliau ir doktorantūros studijas, S. Mickevičius tapo mokslų daktaru, dirbančiu teorinės branduolio fizikos srityje. Bėgant laikui pamažu keitėsi ir jo mokslinių tyrimų kryptis. Viskas prasidėjo nuo matematinių metodų taikymo branduolio fizikoje, didelės apimties skaičiavimų algoritmų kūrimo. S. Mickevičius yra parašęs mokslinių straipsnių programinio kodo tema. Tačiau dirbant Gamtos mokslų fakultete, bendraujant su kolegomis iš kitų gamtos mokslų sričių, gyvenimas įnešė savų pokyčių. Pradėjo gimti idėjos, kurios vėliau išaugo ir į technologinės pakraipos projektus bei naujo pobūdžio publikacijas. Dar ir dabar profesorius neapleidžia savo mokslinių darbų bei tyrimų, nuo kurių viskas ir prasidėjo. O būtent turimos programavimo žinios leidžia integruotis į įvairius tarpdisciplininius gamtos ir technologijos mokslų sričių tyrimus.

Profesorius Saulius Mickevičius Vytauto Didžiojo universitete pradėjo eiti dėstytojo pareigas jau nuo 1999 metų. Tuo metu įstojus į doktorantūrą, laboratorinių darbų vedimas buvo privalomas, tad jau pirmaisiais doktorantūros mokslo metais turėjo galimybę dėstyti studentams. Šiai dienai prof. Saulius Mickevičius dėsto Žemės ūkio akademijos studentams fizikos kursą, vadovauja doktorantams. Vėlgi, tenka mokytis ir domėtis naujais dalykais besiruošiant paskaitoms, kad fizikos žinias būtų galima susieti su žemės ūkiu, pritaikyti fiziką ir jos svarbą gyvojoje gamtoje.

Kalbant apie paskatinimą, profesorių kaip dėstytoją motyvavo darbas su gerais studentais. Profesoriui malonu, kai studentai yra stiprūs, imlūs ir labai motyvuoti mokytis. Tuomet nepakanka bazinio dalyko išdėstymo, reikia ruoštis papildomai ir tai profesoriui yra didelis malonumas. Taip pat yra smagu dirbti su motyvuotais studentais, kurie ateina į auditorijas ne vien tik, kad reikia, bet ir noriai įsijungia į paskaitas, dalyvauja, klausia. Dėstytojas pasamprotauja, jog keičiantis metams, keičiasi ir universiteto studentų auditorijos, todėl dėstytojui yra labai svarbu gauti grįžtamąjį ryšį iš studentų. Tai yra pati didžiausia motyvacija tobulėti, ruoštis paskaitoms bei būti suinteresuotam savo darbo kokybe.

Dekaną taip pat labai džiugina tai, kad fakultete yra laimėta nemažai projektų tiek gyvybės mokslų, tiek technologijų srityse, bendradarbiaujama su įvairiomis mokslo, verslo institucijomis.

Be užimtos dienotvarkės universitete prof. Saulius Mickevičius laisvalaikiu taip pat labai mėgsta keliauti, skaityti grožinę literatūrą, ypač klasikinius romanus.

Dėkojame profesoriui už atsakymus ir linkime pačios didžiausios sėkmės tiek profesiniame kelyje, tiek gyvenime!

Skip to content